Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

KAUNO BIGBENDUI – 30!

Renginys vyks
2021-12-02
18:00 - 20:00

Kiti

Mokamas/Nemokamas
Mokamas
Kauno bigbendui – 30 | JAZZ UP!

„JAZZ UP!“  – tokiu šūkiu nusimesti nerimo pančius kviečia energingasis Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis), naujausia kompaktine plokštele įsukantis savo 30-mečio jubiliejų. Lietuvos džiazo ikona tapęs kolektyvas jau gruodžio 2 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje kartu su ryškiausiais šalies džiazo kūrėjais pristatys naujausio „Kauno bigbendas. Jazz Up“ albumo, kurio leidybą finansavo AGATA, numerius.

Kauno bigbendo – pirmojo profesionalaus džiazo orkestro Lietuvoje – istorija prasidėjo 1991 metais. Beveik du dešimtmečius Kauno bigbendui vadovavo ir bigbendo ritmu gyveno šviesios atminties pianistas Romuladas Grabštas. Su orkestru koncertuoja iškilūs Lietuvos ir užsienio džiazo muzikantai, kuriems Kauno bigbendas yra tikro džiazo ir kokybės ženklas – nacionalinis langas į pasaulinio džiazo maršrutus.

Nekintanti Kauno bigbendo kryptis – ypatingas dėmesys lietuvių džiazo solistams ir jų kuriamai muzikai. Būtent dėl to Kauno bigbendas kūrybinės veiklos 30-mečiui parengė programą „KAUO BIGBENDUI – 30“, kurioje skambės jaunosios kartos, tačiau atpažįstamą veidą turinčių ir žinomų Lietuvos solistų kompozicijos bei „grabštiniai gabalai“.

Dabarties džiazo muzikos skambesį įprasmins ikoniškas džiazo instrumentas – saksofonas. Juo džiazus ryškiausi šių dienų solistai, albumo kompozicijų autoriai: Liutauras Janušaitis, Leonardas Pilkauskas, Karolis Šarkus, Donatas Petreikis, Simonas Šipavičius. Būtent su jais rugsėjį mėnesį įrašyti nauji kūriniai, kuriuos pirmą kartą publika išgirs gruodžio pradžioje.

„Kauno bigbendas. Jazz Up“ kompaktinėje plokštelėje, kurios leidybą parėmė AGATA, improvizaciniai solistų epizodai lygiareikšmiai varžosi su bigbendu. Ikoniškojo saksofono ir bigbendo jungtį vainikuoja Kauno bigbendo vyriausiojo dirigento, kompozitoriaus ir trombonininko Jievaro Jasinskio kūrinys „Sax soli, specialiai skirtas Kauno bigbendui ir laukiamai kompaktinei plokštelei.

AUKŠTYN SU DŽIAZO MUZIKA IR KAUNO BIGBENDU!

Kauno bigbendas

 

„KAUNO BIGBENDUI – 30“

Gruodžio 2 d. 18.00 val.  Kauno valstybinėje filharmonijoje

LIUTARUAS JANUŠAITIS
(saksofonas)

LEONARDAS PILKAUSKAS
(saksofonas)

KAROLIS ŠARKUS
(saksofonas)

DONATAS PETREIKIS
(saksofonas)

SIMONAS ŠIPAVIČIUS
(saksofonas)

KAUNO BIGBENDAS
(vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis)

Programoje – lietuviško džiazo premjeros ir gerai žinomi kūriniai

 

Organizatorius: koncertinė įstaiga „Kauno santaka“
(vadovas Vaidas Andriuškevičius)

Informacinis rėmėjas: Kauno diena
Partneris: Kauno valstybinė filharmonija

Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginyje gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą. Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate, kad organizatorių medžiaga (nuotraukos ir video klipai) su Jūsų atvaizdu būtų viešinami medijose.

Skip to content