Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

KALĖDOS VISIEMS | Premjera | APPALACHIAN WINTER

Renginys vyks
2023-12-26
17:00 - 18:00

Kiti

Mokamas/Nemokamas
Nemokamas
Kasmetiniai kalėdiniai koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ koncertai tampa neatsiejama Kauno miesto sezoninės šventės programos dalimi ir atneša džiaugsmo, pakilios nuotaikos mirksnius šimtams klausytojų. Tokie muzikiniai susitikimai visuomenei kviečia į kalėdinį pasaulį, žadinamos giedros emocijos. Kiekvienais metais Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ savo programomis randa naujų kalėdinę nuotaiką skleidžiančių muzikos kūrinių. Tad šiais metais, bendradarbiaujant su valstybiniu choru „Vilnius“ pirmą kartą Lietuvoje bus atlikta amerikiečių kompozitoriaus Josepho M. Martino kalėdinė kantata „Appalachian Winter“ (Apalačų žiema).
Apalačai – tai kerintis gamtos paminklas Šiaurės Amerikos rytuose, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje. Snieguotos kalnų viršūnės, urvai, sraunios upės, sukuriančios įspūdingus krioklius, slėniai kaip kanjonai, floros įvairovė – kaip magnetas traukianti vieta keliautojus ir kūrėjus. Įspūdingoje ir šviesioje Josepho M. Martino kalėdinėje kantatoje skamba ankstyvųjų Amerikos giesmių palikimas. Liaudies muzikos dvasioje užrašytas melodijas pasakotojas supins į prasmingą Šventojo Rašto gobeleną. Trumpos kantatos giesmės ir instrumentiniai epizodai yra himnas Kristaus gimimui ir Aukščiausiojo sukurtiems gamtos stebuklams.
Antrąją Šv. Kalėdų dieną Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje muzikos atlikėjai skelbs gerąją naujieną ir ragins trumpam pamiršti rūpesčius bei pasinerti į kalėdinį džiaugsmą.
Atlikėjai:
Valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys)
Kauno styginių kvartetas
Laimonas Bendaravičius (skaitovas)
Dirigentas Giedrius Vaznys
KONCERTAS NEMOKAMAS
Skip to content