Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

APPALACHIAN WINTER | Premjera

Renginys vyks
2023-12-26
13:00 - 14:00

Kiti

Mokamas/Nemokamas
Nemokamas

Valstybinis choras „Vilnius“ ir koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ kviečia švęsti šv. Kalėdas ir kviečia į pakilios nuotaikos koncertą! 2023 m. gruodžio 26 d. pirmą kartą Lietuvoje bus atlikta Josepho M. Martino kalėdinė kantata „Appalachian Winter“ („Apalačų žiema“).

Apalačai – tai kerintis gamtos paminklas Šiaurės Amerikos rytuose, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje. Snieguotos kalnų viršūnės, urvai, sraunios upės, sukuriančios įspūdingus krioklius, slėniai kaip kanjonai, floros įvairovė kaip magnetas traukianti vieta keliautojus ir kūrėjus. Įspūdingoje ir šviesioje Josepho M. Martino kalėdinėje kantatoje skamba ankstyvųjų Amerikos giesmių palikimas. Liaudies muzikos dvasioje užrašytas melodijas pasakotojas supins į prasmingą Šventojo Rašto gobeleną. Trumpos kantatos giesmės ir instrumentiniai epizodai yra himnas Kristaus gimimui ir Aukščiausiojo sukurtiems gamtos stebuklams.

Du koncertai po bažnyčių skliautais – Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje ir Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje antrą šv. Kalėdų dieną skelbs gerąją naujieną ir ragins trumpam pamiršti rūpesčius bei pasinerti į kalėdinį džiaugsmą.

DALYVAUJA:

Valstybinis choras „Vilnius“
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“
Vyr. dirigentas Giedrius Vaznys

Kauno styginių kvartetas:
Karolina Beinarytė–Palekausienė (I smuikas)
Aistė Mikutytė (II smuikas)
Eglė Lapinskė (altas)
Kasparas Šerpytis (violončelė)

Laimonas Bendaravičius (skaitovas)

Dirigentas Giedrius Vaznys

RENGINYS NEMOKAMAS

Skip to content