Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

ĄĄĄĄĄĄŽUOLISSIMO! #60

Renginys vyks
2021-11-20
18:00 - 20:00

Kiti

Mokamas/Nemokamas
Mokamas
Ąąąąąąžuolissimo

Net šešios „Ą“ koncerto pavadinime – ne korektūros klaida! Juk tai Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ šiemet švenčia savo gyvavimo 60-metį 💚

Kasmet rudenį „Ąžuolynas“ muzikos gerbėjams pristato solidžią ir įspūdį paliekančią programą. Pastaraisiais metais kauniečiai turėjo galimybę pasiklausyti Lietuvoje jau pažįstamo rusų violončelininko ir kompozitoriaus Deniso Shapovalovo bei žymaus prancūzų tromboninku Jaques‘u Mauger’u.

O jau lapkričio 20 d. ištikimiesiems klausytojams „Ąžuolynas“ paserviruos švytinčią jubiliejinę programą. „Ąąąąąąžuolissimo!“ – kylančiu glissando išdainuoja Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ muzikantai ir juos jau ketvirtus metus aukštyn vedantis vyr. dirigentas Giedrius Vaznys.

Brandaus gimtadienio programoje skambės originalūs ir aranžuoti kūriniai pučiamųjų instrumentų orkestrui. Įvairiaspalvė tembrų gama skleisis R. Wagnerio ir Ph. Sparko kompozicijose, paliudysiančiose aukštą orkestro meistriškumą. Amerikiečių kompozitoriaus Frank‘o Ticheli’o „Angels in the Architecture“ (Architektūros angelai) klausytojai išgirs efektingai perteiktas dangaus ir pragaro, gėrio ir blogio paraleles. Šio kūrinio pasaulinė premjera įvyko 2008 m. Sidnėjaus operos rūmuose, ir būtent jie inspiravo opuso pavadinimą.

Dovilė Kazonaitė
Dovilė Kazonaitė (sopranas)

Šį kūrinį „Ąąąąąąžuolissimo“ koncerte atliks jaunosios kartos solistė Dovilė Kazonaitė (sopranas). Ji ne kartą kritikų vertinta už aktorinį meistriškumą ir gražų tembrą, įvertinta „Operos vilties“ premija (2017 m.), parengė kūrinių diriguojant M. Staškui, G. Rinkevičiui, M. Pitrėnui, R. Gražiniui, J. Geniušui, R. Šervenikui, V. Miškiniui, J. Wallnig, D. Rustioni ir kitiems dirigentams.

Dar vienas ypatingai jautrus „Ąžuolyno“ jubiliejinio koncerto numeris – chorinės muzikos pasaulyje plačiai žinomo Erico Whitacre’io kompozicija „Goodnight Moon“ (Labos nakties, Mėnuli). Ją įkvėpė Margaret’os Wise Brown ir iliustratoriaus Clement’o Hurd’o knygos vaikams, paskelbtos dar 1947 m. Šios bemingantiems mažiesiems visame pasaulyje skaitomos istorijos išspausdintos net 4 milijonų tiražu, ir ne vieną vaikų kartą pakerėjo savo ramybe, nuoširdumu bei tikrumu.

Žinoma, „Ąžuolynas“ klausytojams paruoš ir premjerą – Raimundo Martinkėno „Songs for Myself“ (Dainos apie save). Sukurtas pagal Vytauto Mačernio tekstą, kūrinys dedikuotas būtent šio, amžinai jau lietuvių literatūros klasiko 100-asias gimimo metines pažymėti. Dar šių metų vasarį koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ kvietė autorius teikti idėjas projekto „Atminties keliais: Vytauto Mačernio stotelės“ konkursui „Premjera“. Jį laimėjęs R. Martinkėnas, pasiūlė pučiamųjų instrumentų garsais perteikti poetinį V. Mačernio žvilgsnį į save ir jį supusią aplinką. „Čia svarbus vaidmuo tenka solistui, tapybiškai pristatančiam aplinkos peizažų atvaizdus, stiprinančiam emocinę kūrinio tėkmę, juos išdainuojant arba skaitant pučiamųjų instrumentų orkestro kontrapunktų fone,“ – pasakoja R. Martinkėnas.

Giedrius Prunskus
Giedrius Prunskus (baritonas)

Naująją premjerą atliks Giedrius Prunskus (baritonas), nuolat bendradarbiaujantis su įvairiais Lietuvos kompozitoriais. Minkštas, tačiau gilus ir lankstus tembras solistą atvedė iki įsimintinų vaidmenų LNOBT ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, lied žanro kūrinių ir visad spalvingų teminių koncertų.

 

Ąąąąąąžuolissimo | Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (5)

„ĄĄĄĄĄĄŽUOLISSIMO“

KAUNO PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRAS „ĄŽUOLYNAS“
(vyr. dirigentas Giedrius Vaznys)

DOVILĖ KAZONAITĖ
(sopranas)

GIEDRIUS PRUNSKUS
(baritonas)

PROGRAMA:
Philip Sparke – „Jubilee Overture“
Raimundas Martinkėnas – „Songs of Myself“ (premjera)
Frank Ticheli – „Angels in the Architecture“
Eric Whitacre – „Goodnight Moon”
Richard Wagner – „Elzos procesija į katedrą“ iš operos „Lohengrinas“

Organizatorius:
koncertinė įstaiga „Kauno santaka“
(vadovas Vaidas Andriuškevičius)

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Informacinis rėmėjas:
Kauno diena
Partneris: Kauno valstybinė filharmonija

Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginyje gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą. Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content