Concert institution "Kauno santaka"

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„Grammy“ laureatė NICOLE ZURAITIS ir KAUNO BIGBENDAS | Pažaislio muzikos festivalis

Date, time & venue
2024-06-28
20:00 - 20:30

Other

Mokamas/Nemokamas
Mokamas

Pažaislio festivalis kviečia į neeilinį muzikinį susitikimą su šiemet „Grammy“ apdovanojimuose triumfavusia Amerikos džiazo žvaigžde Nicole Zuraitis.

JAV gimusi, tačiau lietuviškas šaknis turinti NICOLE ZURAITIS yra ne tik talentinga pianistė, tris solinius albumus išleidusi kompozitorė, bet ir pasaulinio garso grupės „Birdland Big Band“ vokalistė bei „Litchfield Jazz Camp“ fakulteto narė, vedanti dainų kūrimo bei džiazo vokalo seminarus visame pasaulyje. N. Zuraitis yra daugybės džiazo konkursų laureatė, per savo muzikinę karjerą bendradarbiavusi su tokiais muzikantais, kaip Cyrille Aimee, Thana Alexa, Dave‘as Strykeris, Tomas Chapinas, Omaras Hakimas, Melanie Safka, Helen Sung ir kt. Pastarieji metai atlikėjos muzikiniame kelyje buvo itin sėkmingi: naujausias, 2018 m. išleistas, modernaus džiazo albumas „Hive Mind“ laimėjo geriausio džiazo albumo tarptautinį apdovanojimą, o už jame esančią, drauge su vyru muzikantu Danu Pugachu sukurtą, savą garsiosios Dolly Parton dainos „Jolene“ versiją buvo nominuota prestižiniuose „Grammy“ apdovanojimuose geriausios instrumentinės aranžuotės, akompanuojamos vokalisto ar vokalistų, kategorijoje. Dėl savo charizmos, stipraus vokalo bei giliai klausytojus paliečiančių pasirodymų itin JAV gyvenančių tautiečių pamėgta N. Zuraitis lietuviška kilme šiandien gali didžiuotis dėl savo senelio Danieliaus Zuraičio, kuris su tėvais, Juozapu ir Ona, į JAV emigravo 1909 m. Atlikėjai užaugus paaiškėjo tikroji jos prosenelių gimtinės palikimo priežastis – Danieliaus mama buvo Lietuvos žydė, todėl bėgdami nuo žydų persekiojimo Zuraičiai įsikūrė JAV. N. Zuraitis iki šiol palaiko ryšį su Lietuvos konsulatu Niujorke, dalyvauja įvairiuose jų ir JAV lietuvių organizuojamuose renginiuose. Jos įrašas „How Love Begins“ tapo geriausiu vokalinio džiazo albumu ir atnešė jai pirmąjį „Grammy“ apdovanojimą.

Pažaislio festivalyje atlikėja pasirodys su KAUNO BIGBENDU. Šis kolektyvas yra aktyvus Lietuvos muzikinio gyvenimo ir džiazo festivalių, originalių programų dalyvis, su kuriuo bendradarbiauja geriausi šalies džiazo instrumentalistai ir vokalistai bei svečiai iš užsienio. Ketvirtą dešimtmetį skaičiuojantis bigbendas kiekvieną kartą ieško netikėtų jungčių. Klausytojams tapo įsimintinos programos su smuiko virtuoze ir kompozitore Line Kruse (Danija),  pianistu Peteriu Beetsu (Nyderlandai), dainininke Claire Martin (Jungtinė Karalystė), kylančia suomių žvaigžde Maja Mannila, teatrališka dainininke bei kompozicijų autore Hilde Louise Asbjørnsen (Norvegija), intelektualiuoju prancūzų džiazo dainininku Davidu Linxu ir pan. Tai tik keletas paskutinių metų muzikinių įvykių, kuriuos pristatė Kauno bigbendas ir koncertinė įstaiga „Kauno santaka“.

Atlikėjai:

NICOLE ZURAITIS (vokalas, JAV)
KAUNAS BIG BAND
Vyr. dirigentas Tomas Botyrius
Koncerto svečias VYTAUTAS GRUBLIAUSKAS (trimitas)

Kaip atvykti į renginį

Skip to content