Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

VELYKŲ MUZIKA

Renginys vyks
2023-04-10
14:00 - 15:00

Kiti

Mokamas/Nemokamas
Nemokamas

Antrąją šv. Velykų dieną Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) ir solistė Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas) kviečia švęsti Kristaus prisikėlimo šventę ir pasitikti pavasarį. Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje skambės gražiausios muzikos puslapiai, kurioje girdėsime tikėjimo, taikos, pavasarinio žydėjimo ir viltingas šviesos siekio natas.
Kiekvienais metais orkestras išsikelia ambicingus tikslus – muzikos garsais kalbėti apie esminius dalykus ir tai dayti itin profesionaliai ir emociškai įtaigiai. Orkestras dažnai rengia koncertus įvairiose šalies miestų koncertų salėse, bažnyčiose, kultūros centruose, o gausiame „Ąžuolyno“ repertuare – kompozicijos su solistais, t.y. operų, operečių, miuziklų programos, taip pat – džiazas, estrada ir unikalios lietuvių bei užsienio autorių programos. Pastaraisiais metais Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ inicijuoja ir įgyvendina sudėtingus ir skambius projektus su užsienio solistais, dirigentais, muzikos autoriais ir aranžuotojais. Įsimintinomis akimirkomis miestiečiams ir svečiams tapo orkestro koncertai su teremino soliste Katica Illényi (Vengrija), dirigentu Simon Perčič (Slovėnija), trombonininku Jean Mauger (Prancūzija), pianiste Emilija Rožukaite (JAV-Lietuva), Anemos Saxofoonkwartet (Belgija), chorais „Vilnius“, „Polifonija“, „Aukuras“. Sudarant šio koncerto programą buvo svarbus ne tik šv. Velykų žinios muzikos kūriniais perteikimas, bet ir mintys apie taiką, kurios skleisis Franko Ticheli “Earth Song” („Žemės daina“), Roberto Spittalo “Pacem” („Himnas taikai“) kūriniuose.
Šių metų koncerto „Velykų muzika“ viešnia – operos solistė Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas). Jos debiutas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro prasidėjo 2006 m., Ulrikos vaidmeniu G.Verdi op. „Kaukių balius“. Tais pačiais metais J. Vaškevičiūtė tapo „Operos švyturių“ apdovanojimų Metų operos viltimi. Domingos vaidmuo P. Eötvöso operoje „Meilė ir kiti demonai“ LNOBT 2008 m. solistei atvėrė kelius į Europos scenas – Vokietijoje, Belgijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje. Įsimintini Jovitai Vaškevičiūtei buvo 2014 metai, kuomet solistė atliko Azučenos vaidmenį G. Verdi operoje „Trubadūras“ (Vilnius City Opera) ir Markizo/Grafienės vaidmenys O. Narbutaitės operoje „Kornetas“. Jų dėka Jovita Vaškevičiūtė buvo nominuota Auksinių scenos kryžių apdovanojimui, kurie solistei vėl atvėrė naujesnias scenas Estijoje, Belgijoje ir Buenos Airėse.
Koncerte „Velykų muzika“ Jovita Vaškevičiūtė atliks emocionalius, tačiau tikėjimu ir šviesa paženklintus kompozitorių kūrinius. Nuo vėlyvojo renesanso iki XX amžiaus muzikos ir melodingo A.L. Webberio roko operos „Jesus Christ Superstar“ fragmento ir virtuozinių dabarties autorių orkestrinių kūrinių – tokią šiemet muzikinę kelionę parengė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir solistė Jovita Vaškevičiūtė.
Koncertą „Velykų muzika“ rengianti koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ kviečia patirti Kristaus Prisikėlimo džiaugsmą, pajausti bendrystę ir atsinaujančios gamtos ir gyvenimo stebuklus. Balandžio 10 d. 14 val. kviečiame šviesių ir viltingų gaidų klausytis dvasinguose XVII amžiaus Dievo namuose – Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje.

RENGINYS NEMOKAMAS

Skip to content