Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Roko opera ,,JŪRATĖ ir KASTYTIS” su Kauno bigbendu | KAUNAS

Renginys vyks
2023-12-15
19:00 - 20:30

Kiti

Mokamas/Nemokamas
Mokamas

Roko opera „Jūratė ir Kastytis“ pirmą kartą istorijoje – su Kauno bigbendu ir choru ,,Vilnius voices“!!!

 

Roko opera „Jūratė ir Kastytis“ su Marijonu Mikutavičiumi ir Aiste Smilgevičiūte pagrindiniuose vaidmenyse šiais metais priima patį rimčiausią iššūkį. Kūrinys pirmą kartą istorijoje skambės visiškai gyvai: akompanuojamas orkestro ir su choru. Specialias aranžuotes roko operai sukūrė Jievaras Jasinskis. Jas atliks Kauno bigbendas diriguojamas to paties Jievaro Jasinskio. Parodyme dainuos mišrus choras „Vilnius Voices“, vadovaujamas Kristinos Žaldokaitės.

Nuo pat roko operos premjeros Klaipėdoje, Anikės aikštėje,  vokalai joje visuomet skambėdavo tik gyvai, tačiau parodymuose niekada nedalyvaudavo joks orkestras. Dažniausiai tai buvo techniškai neįmanoma. Tais retais atvejais, kai techninius sunkumus teoriškai būdavo galima išspręsti, iškildavo kitas sudėtingas klausimas: kas galėtų būti tas aranžuotojas ir tas orkestras, kuris imtųsi šio iššūkio?

„Kauno bigbendas – milžinišką patirtį turintis kolektyvas, o Jievaras Jasinskis – vienas talentingiausių šalies aranžuotojų. Po sėkmingo bigbendo ir Marijono Mikutavičiaus koncertinio projekto, sužibo reali viltis, kad pavyktų ir „Jūratės ir Kastyčio“ aranžuotes kokybiškai sukurti ir jas parodymo metu atlikti“, – pasakojo roko operos rengėjai.

Kauno bigbendas drąsiai priėmė iššūkį ir ėmėsi rimto darbo – aranžuočių  skambesys išties neeilinis. Juose išsaugotas kompozitoriaus Roko Radzevičiaus į kūrinį sudėtas jautrus skambesio autentiškumas ir roko operą unikalia darantis trapumas. Toks skambesys išties verčia mąstyti, kad projektas su Kauno bigbendu bus išskirtinis.

Iki visiškos tobulybės trūko tik choro ir tada dalyvauti bei dar daugiau galios kūriniui pridėti maloniai sutiko Kristina Žaldokaitė ir jos vadovaujamas mišrus choras „Vilnius Voices“. Sudėtinga gyvo atlikimo dėlionė pagaliau buvo sėkmingai užbaigta ir laukia žiūrovų įvertinimo.

„Roko opera „Jūratė ir Kastytis“ itin talentingai parašyta: Roko Radzevičiaus muzika labai organiškai dera su puikiais libreto autoriaus Rimvydo Stankevičiaus tekstais. Bigbendas ir choras šiam muzikiniam deimantui suteikė dar daugiau jėgos, didingumo ir skambesio platumo“, – sako naujausio parodymo su orkestru ir choru rengėjai.

„Jūratė ir Kastytis“ su Kauno bigbendu ir choru scenoje pasirodys savo auksinės sudėties.

Pagrindiniuose vaidmenyse – Marijonas Mikutavičius ir Aistė Smilgevičiūtė. Kopų Senio vaidmenį atlieka pastatymo režisierius Kostas Smoriginas, Kastyčio motina – Karina Krysko. Perkūnas – Tadas Juodsnukis, Neptūnas – Jeronimas Milius.

Spektaklio choreografas – Gytis Ivanauskas, šoka – jo teatro šokėjų trupė.

„Jūratė ir Kastytis“ – tautiniais ir etniniais motyvais persmelktas kūrinys. Šį įspūdį dar labiau sustiprina Marijaus Jacovskio sukurta scenografija – pilna pagonybės stabų, pajūrio žvejų buities atspindžių. Etniniai motyvai tapo įkvėpimu ir drabužių dizainerei Liukai Songailaitei.

Roko opera „Jūratė ir Kastytis“ pasakoja mums gerai žinomos istorijos apie žveją Kastytį ir deivę Jūratę tęsinį. Kastytis klūpi ant jūros kranto apraudodamas Perkūno nukirstą savo mylimąją Jūratę. Staiga ji atgyja ir istorija „po istorijos“ prasideda… Jūratė ir Kastytis patiria rimtų išbandymų, dievų ir stichijų rūstybę, tačiau tikra meilė nugali viską.

Skip to content