Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Musica Academia

Renginys vyks
2022-10-20
18:00 - 19:30

Kiti

Mokamas/Nemokamas
Mokamas

Gurmaniškos muzikos meniu vėl pristato Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ su iš Amerikos specialiai atvykusia pianiste Emilija Rožukaite ir belgų saksofonininkų kvartetu – „Anemos Saxofoonkwartet“. Tęstinė „Musica academia“ programa klausytoją atveda į įdomias, iššūkių kupinas programas. Philip Sparke „Kaleidoskope“ ir Kevin Houben „Codon“ orkestrines kompozicijas drąsiai galime vadinti pučiamųjų instrumentų orkestro viršukalnėmis. Jie yra lyg, barometras, leidžiantis „pasimatuoti“ orkestro meistriškumą, nes kūriniuose slypi tiek sudėtingos virtuozinės užduotys kiekvienam muzikantui, tiek garso subtilumo ir ansambliškumo reikalaujantys epizodai. Be orkestrinių kompozicijų koncerte girdėsime žėrintį Edward Gregson koncertą fortepijonui ir pučiamiesiems "Homages", kurį orkestras atliks su pianiste Emilija Rožukaite. Jaunoji pianistė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje, Sibelijaus muzikos akademijoje bei Oberlino konservatorijoje (JAV), yra laimėjusi ne vieną respublikinį bei tarptautinį konkursą kaip solistė, įvairių kamerinių ansamblių narė ir dainininkų partnerė, pianistė stažavosi meistriškumo kursuose tiek Europoje, tiek Jungtinėse Amerikos valstijose. Belgijos Anemos saksofonų kvartetas su „Ąžuolynu“ atliks prancūzų kompozitoriaus ir trombonininko Jérôme Naulais kūrinį Jerome „Saxtory for 4 Saxophones Solo“. Saksofonų kvartetą sudaro keturi geriausi draugai ir aistringi muzikantai. Ansamblį bičiuliai įkūrė 2009 metai Briuselio karališkojoje konservatorijoje ir jau daugiau kaip dešimtmetį spinduoliuoja savo energiją iškiliausiuose Vakarų Europos festivaliuose. Koncertuoti su choru, groti, šokti ir dainuoti, bendradarbiauti su kompozitoriais, nardyti netikėtais senosios muzikos ar perfomanso labirintais – visa tai yra ANEMOS. Pagrindinis mūsų tikslas – sako ANEMOS ansamblio nariai – įkvėpti naujos gyvybės šiam unikaliam belgo Adolfo Sakso (Adolphe Sax) išradimui – saksofonui ir jie tai daro originaliai bei iš širdies.
Keturi įstabūs kūriniai su orkestru „Ąžuolynas“ ir charizmatiškais solistais – geriausia rudeninė dovana kauniečiams ir svečiams.
Dalyvauja:
ANEMOS SAXOFOONKWARTET (Belgija):
Kristan Dehertog (s.sax.), Lieve De Keyser (a.sax.), Kurt Bertels (t.sax.), Wesley Capiau (b.sax.) Emilija Rožukaitė, fortepijonas (JAV–Lietuva)
Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras ĄŽUOLYNAS (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys)
Programa:
Philip Sparke. Kaleidoscope
Edward Gregson. Koncertas fortepijonui ir pučiamiesiems "Homages"
***
Kevin Houben. Codon
Jérôme Naulais. Saxtory 4 saksofonams

Bilietus galite įsigyti čia: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/musica-academia-368595/

Skip to content