Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

COHENO PASAULIS. Dainotas Varnas ir Kauno bigbendas | Kaunas

Renginys vyks
2024-09-21
18:00 - 20:00

Kiti

Mokamas/Nemokamas
Mokamas
Šiemet legendiniam dainininkui Leonardui Cohenui rugsėjo 21 dieną būtų sukakę 90 metų. Todėl tą pačią dieną – Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyks premjera. Hallelujah, Who By Fire, Dance Me to the End of Love, Suzanne, Everybody Knows – tai tik keletas dainų, kurios atgims Dainoto Varno ir Kauno bigbendo unikaliame koncerte – dedikacijoje „Coheno pasaulis“. Jų aranžuotes parengė Jievaras Jasinskis, o programos nuotaiką padės atskleisti Karolio Bratkausko vizualizacijos. Skambės dainos, Coheno balsas, pasakojantis apie savo ir mūsų gyvenimo cukrų bei druską.
Kanados poetą, rašytoją, dainininką ir dainų tekstų kūrėją Leonardą Coheną gerbėjai traktuoja kaip Renesanso asmenybę, netelpančią į brėžiamo meniškumo ribas. Meno kritikas Bruce Eder, vertindamas visą Coheno karjerą populiariosios muzikos srityje, pažymėjo, kad žemu ir sodriu baritono balsu dainuojantis Cohenas – vienas iš žavingiausių ir mįslingiausių septintojo dešimtmečio pabaigos dainininkų, dainų autorių, kuris išlaikė savo auditoriją per keturis muzikavimo dešimtmečius ir tapo legenda.
Daugiau kaip 50 metų kūręs Leonardas Cohenas (1934–2016 m.) gimė Monrealyje, Kvebeko provincijoje, viduriniosios klasės žydų šeimoje. Jo motina Marsha (Masha) Klonitsky buvo iš Lietuvos žydų kilusio rabino, Talmudo žinovo Solomon Klonitsky-Kline duktė. Būdamas paauglys išmoko groti gitara ir subūrė grupę „Buckskin Boys“. Susipažinęs su ispanų rašytojo Federiko Garsijos Lorkos (Federico García Lorca) kūryba, pradėjo rašyti ir pats.
Litvako Coheno dainų gerbėjai, domėjęsi jo biografija, žino, kad joje būta visko: jis – neįtikėtinų istorijų, kurios, kaip paaiškėdavo, buvo tiesa, herojus. Kita vertus, dar tik 25-erių sulaukęs Cohenas jau buvo laikomas Kanados pasididžiavimu, kuriam net pranašauta literatūros Nobelio premija.
Po Coheno mirties žymioji muzikos grupė „The Rolling Stones“ rašė: „Jis buvo tas žmogus, kuris formavo nuomonės formuotojų nuomonę. Vaikydamasis muzikos Leonardas Cohenas metė literatūrą, kurioje skleidėsi jam rūpimos temos – religija, vienišumas, seksualumas, tarpasmeniniai santykiai, o žvelgiant plačiąja prasme – buvo kūrėjas ir humanistas. 2011 m. Cohenas buvo apdovanotas Ispanijos Asturijos princo premija už pasiekimus literatūroje, komisija įvertino menininko kūrybos “išliekamąją vertę”.
Koncertą rengia KĮ „Kauno santaka“, dalinai finansuoja „Geros valios fondas“
Skip to content