BandFest Kaunas vėl sugrįžta ir kviečia pasinerti į galingą pučiamųjų muzikos šventę! Festivalio ašis – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, šiemet gyvenantis muzikoje 65 savo kūrybinės veiklos metus ir lydimas ryškių Lietuvos ir užsienio kolektyvų, profesionalų bei jaunųjų talentų. 2021 m., švenčiant minėto orkestro 60 – metį, „Padūduokim Kaunui“, rengiamas nuo 2002 metų atgimė nauju, BandFest pavadinimu. Tad penktą kartą vykstantis festivalis vėl taps šventė ne tik ausims, bet ir akims, nes orkestrai atvyksta pasipuošę, o žygiuotės ir spalvingos koncertinės programos įkaitina publiką uždegančiais ritmais ir specialiai festivaliui parengtomis programomis.
Ką šiemet girdėsime ir matysime, su kuo susitiksime? 13 kolektyvų, 8 miestai, jaunimas ir profesionalai, mūsų nuolatiniai bičiuliai ir svečiai iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės – tokia šiųmetinio BandFest Kaunas dalyvių ir geografinė panorama.
Gegužės 20 d. 12 val. Laisvės alėjoje festivalį atidarys Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) su choreografine grupe, kuriai programas rengia choreografai Dainius Bervingis ir Deimantė Ūsienė. Gegužės 21 d. 16 val. prie festivalio prisijungs Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras (kapelmeisteris kpt. Remigijus Terminas). „Su gimtadieniu!“ – muzikinėmis salvėmis, skambiai ir eisenomispagrindine miesto arterija – Laisvės alėja pasveikinsime Kauną, miestiečius ir svečius su gimtadieniu.
Gegužės 22 d. 15 val. Santakos parko scenoje scena atsivers jauniesiems atlikėjams. „muzika PUČIA“ – skelbs keturi jų kolektyvai. Tai – Kauno 1-osios muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „NemunDo“ (vadovas Artūras Vrublevskis), Trakų r. Rūdiškių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Valery-Brass“ (vadovas Aleksandras Šamaninas), Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos instrumentinis ansamblis „Verdenė brass“ (vadovas Tadas Šileika) ir Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Saulius Balsys).
Jaunimo energiją Laisvės alėjoje tą pačią dieną 16 val. perims įspūdingas pučiamųjų instrumentų orkestrų ir būgnininkų paradas, o 18 val. su koncertinėmis programomis orkestrai kvies į Santakos parko sceną, kur vyks tikra „Orkestrų fiesta“. Jos dalyviai – Lietuvos kariuomenės orkestras (kapelmeisteris maj. Egidijus Ališauskas), koncertinės įstaigos „Saulė“ Šiaulių pučiamųjų orkestras (dirigentas Gediminas Brūzga, su choreografijos studija „Aušrelė“, meno vadovas Mindaugas Kosaitis), Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ (dirigentas Martynas Bražas), „Studio-117 Crazy Drummers“ (meno vadovas Igor Tkachuk, Ukraina). Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) su solistais Gabriele Bielskyte ir Vygantu Bemovu pristatyts gražiausių Benjamino Gorbulskio dainų programą „Gyventi nuostabu“, o siautulingo muzikinio maratono pasirodymus Santakos parko scenoje vainikuos grupė „Schwings Band“ (vad. Remigijus Rančys), kurie festivaliui BandFest Kaunas 2026 rengia nuotaikingą programą iš savo naujausio albumo „Jackfruit“ kompozicijų ir kolektyvo vizitine kortele tapusių kūrinių.
Gegužės 24 d. 12 val. sakralioje Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios erdvėje (Papilio g. 5) skambės daug prestižinių apdovanojimų pelnęs LMTA orkestras „Brass LT“ (vadovai: prof. dr. Robertas Beinaris, prof. Kazys Daugėla, doc. Remigijus Vilys). Programą šiam koncertui rengia Jungtinės Karalystės dirigentas ir korneto solistas Tom Hutchinson.
Birželio 14 d. 16 val. miestiečius ir svečius Kauno laiptų terasoje pasitiks Marijampolės pučiamųjų orkestras (vadovas Audrius Pučinskas) ir solistė Anastasiia Bukina (Ukraina). „Svečiuose pas Kauką“ – vasariškai gaivią populiarių džiazo melodijų programą rengiantys BandFest svečiai kvies pramogauti, piknikauti bei džiaugtis ilgiausia vasaros diena.
Festivalio langus iki 2027 metų Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras Ąžuolynas užvers Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje rugsėjo 6 d. 14 val. su muzikine laudacija Prezidentui Valdui Adamkui „Laisvės dažniu“.
Sekant maršų karaliaus, kompozitoriaus John Philip Sousa mintimi – „geras pučiamųjų orkestras gali išreikšti kiekvieną žmogaus emociją – nuo giliausio liūdesio iki didžiausio triumfo“, todėl BandFest gali kiekvienam mūsų tapti dvasią keliančiu reiškiniu.




