Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

NESTOR TORRES IR KAUNO BIGBENDAS

Renginys vyks
2024-04-06
19:00 - 20:30
Nestoras Torresas
yra Puerto Riko fleitininkas,  „Latin Grammy“ apdovanojimų laimėtojas, „Grammy“ nominantas.
Jis studijavo Berklio muzikos koledže, Manneso muzikos mokykloje Niujorke, o vėliau Naujosios Anglijos muzikos konservatorijoje Bostone. Torreso karjeroje – bendradarbiavimas su Herbie Hancocku, Wayne’u Shorteriu, Tito Puente, Gloria Estefan, Kenny Logginsu, Dave’u Matthewsu, Paquito D’Rivera ir Arturo Sandovaliu, taip pat pasirodymai su „The New World“, Klivlando ir Singapūro simfoniniais orkestrais. Iki šiol jis yra išleidęs 18 kompaktinių diskų ir pelnęs 4 lotynų „Grammy“ nominacijas, vieną „Latin Grammy“ apdovanojimą ir „Grammy“ nominaciją. Jo grojimas apima lotyniško džiazo, pop, tradicinio džiazo ir klasikinio stiliaus derinius. Jo muzikavimas apibūdinamas kaip „egzotiškas stilių mišinys, nukeliantis klausytoją į amerikietiško, braziliško ir afro-kubietiško džiazo verpetus“. Be lotynų „Grammy“, Nestoras Torresas yra apdovanotas daugybe apdovanojimų, įskaitant du Bario universiteto ir Carloso Albizu universiteto garbės daktaro laipsnius, už atsidavimą jaunimui, švietimui ir kultūriniams mainams. 2022 m. Nestoras Torresas,  bendradarbiaudamas su pripažintu prodiuseriu, aranžuotoju ir pianistu Corey Allenu, išleido savo naujausią albumą „Dominikonų siuita“, paskirdamas jį nuostabiems Dominikos Respublikos žmonėms, kultūrai ir muzikai. Šis kūrinys skambės koncerte.

KAUNO BIGBENDAS (vyr. dirigentas – Tomas Botyrius) – pirmasis profesionalus džiazo orkestras Lietuvoje, įkurtas 1991 m. – po vienerių metų Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo. Jau daugiau nei 30 metų orkestras yra džiazo kultūros flagmanas Kaune ir Lietuvoje. Per savo veiklos laiką bigbendas buvo reikšmingų šalies džiazo įvykių liudininkas, dalyvis ir kūrėjas. Kelioms kartoms tai tapo džiazo gyvenimo mokykla daugeliui Lietuvos muzikantų. Kasmetiniai Lietuvos džiazo festivaliai – „Kaunas Jazz“, „Birštonas Jazz festival“, „Klaipėdos pilies džiazo festivalis“, „Šiaulių bigbendo festivalis“ – sunkiai įsivaizduojami be KAUNO BIGBENDAS. Orkestras surengė ne vieną įsimintiną koncertą, o žiūrovams pristatė daugybę pasaulinio lygio muzikos įžymybių: Jukka Linkola, Eero Koivistoinen, Ida Elina, Marjo Riihimäki, Maja Mannila (Suomija), Barbara Dennerlein (Vokietija), Daniel Messina (Argentina). , Frank Mantooth, Randy Brecker, Jiggs Whigham (JAV), Hermine Deurloo, Peter Beets (Olandija), Richard Galliano (Prancūzija), Lasse Lindgren, Gunhild Carling (Švedija), Bob Mintzer (JAV), Nadine Axisa (Malta), Sofia Rubina-Hunter (Estija), Victoras Mendoza (Meksika), Line Kruse (Danija), Anastasia Bukina (UA), Claire Martin (JK) ir kt.

Kartu su minėtais atlikėjais KAUNO BIGBENDAS taip pat apkeliavo daugybę užsienio šalių su gastrolėmis Latvijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Lenkijoje ir kt.

Skip to content