Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

CHOPIN MEETS THE BLUES | PETER BEETS & KAUNO BIGBENDAS

Renginys vyks
2021-12-13
18:00 - 20:00

Kiti

Mokamas/Nemokamas
Mokamas
Chopin Meets the Blues | Peter Beets ir Kauno bigbendas

Pasaulio koncertų salių auditorijas kerintis džiazo pianistas PETER BEETS (Nyderlandai) su magiška programa Chopin Meets the Blues atvyksta į Lietuvą! Subtilus baltų–juodų klavišų virtuozas su 30–metį mininčiu legendiniu Kauno bigbendu jau gruodžio 13 d. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre surengs vienintelį šiais metais koncertą šalyje.

Autorinė programa Chopin Meets the Blues“ (Šopenas susitinka bliuzą) yra vienas sėkmingiausių Peterio Beetso kūrybinių sumanymų naujai sujungti, interpretuoti ir tiesiog improvizuoti atpažįstamą ir kartu naują muzikos tėkmę.

„Esu tarsi tapytojas, kuriam Chopino kompozicija suteikia popierių ir teptuką, kuriu savo muziką su tuo, kas jo yra duota“ – taip į būsimą koncerto klausytoją prabyla charizmatiškas pianistas Peter Beets, kviečiantis susitikti.

Kalėdų laukimu alsuojančią gruodžio 13 d. Kauno muzikiniame teatre skambės F. Chopino noktiurnai, preliudai ir mazurkos, lydimos Kauno bigbendo bei šviesų ir vaizdo projekcijų akompanimento. Spalvų žaismas ir šešėliai, bliuzo ir klasikos sinergijos poezija – geriausia Kalėdinė dovana sau ir savo artimiesiems!

Peter Beets

Peter Beets (Nyderlandai)

„Nepriekaištinga pianisto technika ir ryškus svingo jausmas.“

– Tony Hall, JK mėnesinio žurnalo „Jazzwise“ apžvalgininkas

Peeter Beets (1971) – šio laikmečio džiazo ikona, savo pasirodymuose jungiantis džiazą ir klasiką, atpažįstamas nuo pat pirmų prisilietimų prie klaviatūros. Unikali džiazo ir klasikos natomis sproginėjanti programa kurs kalėdišką dvasią, besiskleidžiančią F. Chopino kompozicijų fragmentais ir melsvomis bliuzo melodijomis.

Pianistas koncertuoja didžiausiose pasaulio scenose, ne kartą jomis dalijosi su džiazo metrais –  Chick Corea, Wynton Marsalis, Toots Thielemans, Elvin Jones, George Coleman, Johnny Griffin, Benny Golson, Kurt Rosenwinkel ir kt. Nuo vaikystės apsuptas klasikinės ir džiazo muzikos dichotomijos, Peter Beets tiki klasikos kūrinių galia. Ją pajusti jis kviečia savo koncertuose, kanoninius koncertinių salių opusus išausdamas vitališkais džiazo elementais. Tokia jungtis, anot pianisto, kūriniams suteikia naują skambesio ir spalvų kokybę.

 

Peter Beets | Kauno bigbendas / Kaunas bigband

„CHOPIN MEETS THE BLUES“

Gruodžio 13 d. 18.00 val.  Kauno valstybinis muzikinis teatras

PETER BEETS
(fortepijonas, Nyderlandai)

KAUNO BIGBENDAS
(vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis)

Programoje – Peterio Beetso autorinės F. Chopino rekompozicijos džiazo stiliuje.

Programos trukmė – 1.50 val. (su 1 pertrauka)

 

Organizatorius: koncertinė įstaiga „Kauno santaka“
(vadovas Vaidas Andriuškevičius)

Informacinis rėmėjas: Kauno diena
Partneris: Kauno valstybinis muzikinis teatras

Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginyje gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą. Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate, kad organizatorių medžiaga (nuotraukos ir video klipai) su Jūsų atvaizdu būtų viešinami medijose.

Skip to content