NUKELTA. Angels & Rock Symphony

Kolektyvas
„Ąžuolynas“
Renginio data
Renginio laikas
18.00 val.
Renginio vieta
Kauno valstybinė filharmonija

Dėl Lietuvos Respublikoje paskelbto karantino renginys yra nukeliamas. Nauja renginio data bus paskelbta pasibaigus karantinui. Įsigyti bilietai galios. 

Pastaraisiais metais pristatęs solidžius projektus su žymiu rusų violončelininku ir kompozitoriumi Denisu Shapovalovu bei prancūzų tromboninku Jaques‘u Mauger, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ gruodžio 11 d. savo ištikimus klausytojus bei klasikinės muzikos gerbėjus kviečia į prabangią muzikos puotą Kauno valstybinėje filharmonijoje – dviejų dalių koncertą „Angels and Rock Symphony“ („Angelai ir Roko Simfonija“).

Prabangiame pasaulinių muzikos asmenybių ir premjerų vakare skambės simfoninio orkestro sudėčiai pritaikyti kūriniai – pirmoje dalyje išgirsite žaižaruojančias bei visą orkestro spalvinę paletę atskleidžiančias variacijas „Kaleidoscope“, R. Wagnerio „Elsos procesija į Katedrą“ iš operos „Lohengrinas“ bei amerikiečių kompozitoriaus Frank‘o Ticheli „Angels in the Architecture“ („Architektūros angelai“)  premjerą. Pastarasis kūrinys – labai iliustratyvus ir efektingas, kuriame vaizduojama dangaus ir pragaro, gėrio ir blogio kova. Pasaulinė kūrinio premjera 2008 m.  įvyko Sidnėjaus operos rūmuose, kurie ir inspiravo opuso pavadinimą. Kūrinio pradžioje ir pabaigoje išnyrančią vokalo partiją, kurios intarpai nepaprastai sustiprina kontrastingą kūrinio atmosferą atliks pasaulinio garso solistė, bendradarbiavusi su žinomiausiais pasaulio dirigentais, orkestrais ir operos teatrais, itin plataus repertuaro – nuo operečių iki Richardo Wagnerio muzikos dainuoti galintis, Lietuvos scenoje retai pasirodantis sopranas – Vida Miknevičiūtė.

Antroje koncerto dalyje skambės nepaprasta roko energija pulsuojanti, rusų kompozitoriaus, violončelės virtuozo,  Deniso Shapovalovo specialiai Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ sudėčiai sukurta kompozicija „Rock symphony“ („Roko simfonija“). Klasikinį muzikinį išsilavinimą turintis D. Shapovalovas savo gyvenimo ir kūrybos negali įsivaizduoti be kontrastų. Rokas yra jo antroji prigimtis. Maištingą roko temperamentą ir aštrų skambesį                  D. Shapovalovas savo kūryboje nuolat derina su klasikiniu skambesiu, suteikdamas progą viename kūrinyje ar programoje gyvuoti, pavyzdžiui, panašaus pavadinimo, tačiau visiškai skirtingo skambesio roko ir  rokoko stiliams.


Vida Miknevičiūtė; Kauno santaka; Ąžuolynas;

Paskutinio redagavimo data: 2020-12-07