Senjorus pasveikino vintažine muzikos programa

Kolektyvas
„Ainiai“

Vakar įkūrusi muzikos dienai skirtą kibirkštį, šiandien – spalio 2 dieną Kauno koncertinė įstaiga Kauno santakavėl dovanojo gražiausią muziką ir gerą nuotaiką. Šį kartą – muzikinė dovana pasiekė miesto senjorus su Kauno muzikos ansamblio Ainiai koncertu Sakramento bažnyčioje. Todėl atskira padėka už šį koncertą būtų skirta šios bažnyčios erdvės šeimininkams – vis dažniau meniniams renginiams atveriantiems renginiams savo duris. Nemokamas popietinis renginys„Retro Metro“ buvo skirtas pagyvenusių žmonių mėnesiui arba, kaip įstaigos vadovas Vaidas Andriuškevičius sako – ...tiesiog mūsų žmonėms, sukaupusiems gausesnės nei turime mes gyvenimo patirties.

 

Ta proga ir buvo parinkta ypatinga programa, kurios dainų priedainius nepabijojo uždainuoti ir pilnutėlė Sakramento bažnyčios salė. Skambėjo ne tik Nepriklausomos Lietuvos pramoginiai simboliai – dainos „Lietuvaitė“, „Sudie sudie“, „Su armonika į Braziliją“, „Spaudos baliaus valsas“, bet ir trumpos, šmaikščios interliudijos apie Kaune skambėjusią tarpukario muziką, aktualijas ir madas, žmones bei jų linksmus nutikimus, kuriuos dainavo, atkūrė Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ solistai – Justina Tomkutė-Petraitienė (sopranas), Osvaldas Petraška (tenoras) ir Rytis Janilionis (baritonas) kartu su instrumentiniu ansambliu. Ansamblio koncertmeisteris ir solistas Rytis Janilionis paragino publiką sėsti į laiko metro, ir trumpam pajusti prieš šimtmetį vykusius pramoginius inkliuzus, žavingųjų scenos metrų Danieliaus Dolskio, Antano Šabaniausko klestėjimo laiką.

 

Koncerto popietė baigėsi dviem dar 19 – jo amžiaus pabaigoje sukurtomis neapolietiškomis dainomis, kurios buvo mėgiamos ir tarpukario Kaune. Populiarioji O sole mio trumpam nuramino dramatišką Kauno dangų, o Vezuvijaus funikulieriui skirta „Funiculì, Funiculà“ su šypsena veiduose išlydėjo klausytojus – vienus į Senamiestį, kitus – link tarpukukario dvasią menančio Žaliakalnio funikulieriaus ar tolėliau.  

 

Dainiaus Čėplos fotografija

Atverti nuotraukų galeriją Retro Metro

Atverti nuotraukų galeriją Pasaulinė Muzikos diena. Visa yra Muzika!


Aktualijos

Paskutinio redagavimo data: 2019-10-04