Tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2019“

Kolektyvas
Kauno Bigbendas
Renginio data
Renginio laikas
18:00 val.
Renginio vieta
Talkšos ežero pakrantė, Šiauliai

 

Tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2019“ šiemet keičia datą ir visų šiauliečių bei miesto svečių lauks birželio 7-8 dienomis Talkšos ežero pakrantėje. Kokybiška muzika, puiki nuotaika, maloni aplinka, skanus maistas ir daugybė atrakcijų visai šeimai. Nepraleisk!

Visi festivalio koncertai nemokami!

 

Ugningas, tikslus ir žaismingas – toks yra Kauno bigbendas. Profesionalus orkestras, gyvuojantis nuo 1991 m., kelioms lietuvių muzikantų kartoms tapo gyva džiazo mokykla. Orkestro muzikos stiliaus skalė plati – kolektyvas groja nuo šiuolaikinės akademinės muzikos iki klasikinio ir šiuolaikinio džiazo. Kauno bigbendo muzika skamba ir prestižinėse koncertų salėse, ir daugiatūkstantinėse arenose. Solistų avanscenoje muzikuoja aukščiausios prabos džiazo profesionalai, taip pat ir estrados bei populiariosios muzikos dainininkai.

 

Be šio kolektyvo sunkiai įsivaizduojamos kasmetinės Lietuvos džiazo šventės. Kauno bigbendas visuomet didelį dėmesį skyrė savo veiklos tarptautiškumui. Iškiliausiuose Lietuvos džiazo festivaliuose skambėjo ne vienas įsimintinas koncertas, publikai pristatytos pasaulinio garso muzikos įžymybės: Jukka Linkola, Eero Koivistoinen (Suomija), Barbara Dennerlein (Vokietija), Danielis Messina (Argentina), Frankas Mantoothas, Randy Breckeris, Jiggsas Whighamas (JAV), Arkadijus Šilkloperis (Rusija), Henkas Meutgeertas (Olandija), Richardas Galliano (Prancūzija), Lasse Lindgrenas (Švedija), Bobas Mintzeris (JAV), Sofia Rubina-Hunter (Estija), Victor Mendoza (Meksika) ir kiti. Su minėtais atlikėjais Kauno bigbendas nubrėžė ir gastrolių geografijos kryptis Latvijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Rusijoje.

 

„Big Band Festival Šiauliai 2019“ programai Kauno bigbendas kartu su Nadine Axisa parengė žėrinčias ir atpažįstamas džiazo kompozicijas – nuo bliuzo ir svingo iki lengvai alsuojančių lotynų Amerikos ritmų.

Nadine Axisa – viena populiariausių džiazo dainininkių Maltoje. Jos muzikinė karjera startavo, kai jai buvo 15 metų. Anksti pradėjusi koncertuoti įvairiuose klubuose ir renginiuose, Nadine buvo atvira stilių įvairovei. Vėliau didžiausiu jos gyvenimo atradimu tapo džiazas, kurio ritmais ir melodijomis dainininkė gyvena nuo 2003 metų.

 

2007 metais Nadine Axisa lankė džiazo vokalinės muzikos kursus Italijoje, kuriuos inicijavo Pasaulinis muzikos fondas. Tarp kurso vadovų buvo džiazo pasaulio žvaigždės: Tina May, Iain Mackenzie ir Argentinos dainininkas, gitaristas bei kompozitorius Guillermo Rozenthuler. Pasak Nadine, tai buvo maloni patirtis, kuri paskatino drąsiau interpretuoti džiazo standartus, ypač lotynų džiazo numerius ir svingą, tapusiais jos mėgstamiausiais muzikos stiliais. 2014 m. dainininkė iš Maltos sėkmingai baigė Berklee Umbria Jazz vasaros seminarus.

 

Atlikėja sėkmingai dalyvauja įvairiuose projektuose, kur džiazas jungiasi su kitais stiliais. Ji yra etninės džiazo grupės „Trania“ vokalistė, eksperimentuojanti su Viduržemio jūros, pasauline bei džiazo muzika, taip pat ir „Animae Gospel Choir“ dainininkė. Koncertuoja Maltoje, Italijoje, Bulgarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Australijoje, Libanijoje ir kitose šalyse.

 

2014 m. kartu su džiazo muzikantais Kris Spiteri (fortepijonas), Roberto Badoglio (bosas), Andrea Marcelli (būgnai) ir Filippo Cosentino (gitara) išleido savo debiutinį albumą „Velvet“, kurio pristatymas įvyko Berlyno džiazo festivalyje.


šiaul

Paskutinio redagavimo data: 2019-05-10