Muzikos ir meno festivalis „Probaltica“

Kolektyvas
Kauno Bigbendas
Renginio data
Renginio vieta
Torūnė

 

Nuo gegužės 1 iki 21 dienos viename seniausių Lenkijos miestų, Torunėje vyks kasmetinis muzikos ir meno festivalis "Probaltica". Gegužės 5 d. festivalyje koncertuos Kauno bigbendas (koncertmeisteris ir dirigentas vyr. Jievaras Jasinskis).

Festivalis rengiamas nuo 1994 m. Anot festivalio organizatorių, nepaisant geografinio artumo Baltijos regiono šalių gyventojai nedaug žino apie savo kaimynus, todėl daugiau kaip prieš du dešimtmečius ir kilo idėja – festivalio dėka suartinti ne tik kaimynus, bet ir skirtingų sričių meną bei juos atstovaujančius menininkus. Labiausiai festivalio sumanytojams visuomet rūpi artimiau pristatyti Baltijos šalių meną.

Per daugiau 25-erius gyvavimo metų festivalis ne kartą įrodė, jog muzika yra universali kalba ir nepaisant verbalinės komunikacijos sunkumų, iš įvairių valstybių į festivalį susirenkantys muzikai puikiai susikalba kartu atlikdami muzikinius kūrinius, įgyvendina aktualias ir ilgalaikes bendrystės formas. Pažymėtina, kad kasmetinis festivalis "Probaltica" yra ne kartą pelnęs aukštus Europos Komisijos įvertinimus kaip vienas geriausių europinės integracijos pavyzdžių mene ir kultūroje.

Vienuolika dienų truksiačiame šių metų festivalio maratone, be šeimininkų – Lenkijos atlikėjų ir kompozitorių, jame lankysis muzikai iš Suomijos, Švedijos, Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos. "Probaltica" festivalyje ne kartą skambėjo lietuvių autorių kūriniai, jame viešėjo Lietuvos kolektyvai ir solistai. Kiekvienais metais išskirtinį dėmesį festivalio organizatoriai skiria savo muzikos istorijos retrospektyvai, ją pateikiant aktualizuotai ir naujoje šviesoje. Todėl kiekvienais metais pasklinda Torunės kompozitorių kūriniai, lenkų ir kitų šalių, skirtingų laikmečių muzikiniai suartinimai. Šiame festivalyje itin dažnai skamba ir lenkų kompozitoriaus Stanisławo Moniuszkos kūriniai, o šiemet, minint kompozitoriaus gimimo 200 – sias gimimo metines, kompozitoriaus muzikos ar sąsjaų su iškiliu lenkų muzikos autoriumi bus išties nemažai.

Kauno bigbendas į muzikos ir meno festivalį "Probaltica" vyksta su ypatinga „Jazz Fly“ programa, kurioje parinkti bigbendo žanro pikai – nuo Bennio Carterio iki Jievaro Jasinksio kompozicijų.

 

Festivalio kalendorius:

http://www.probaltica.art.pl/


tor

Paskutinio redagavimo data: 2019-04-30