„Ąžuolynas“ imasi jaunųjų kompozitorių premjerų

 

Šaltinis: kaunodiena.lt

 

Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ jau antrus metus vykdomas projektas „MUZIKA ne tik PUČIAmiesiems“ šiemet ne tik įrodys Kauno pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ galimybes, bet ir supažindins su trijų jaunųjų kompozitorių premjeromis.

 

„Ąžuolynas“ pristatys programą, kurioje dera senosios klasikos aranžuotės pučiamųjų orkestrui, XX amžiaus pramoginės muzikos deimantai. Prie dirigento pulto išvysime du skirtingų krypčių dirigentus. Jaunųjų kompozitorių užmintas mįsles su orkestru įmins Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius, taip pat diriguos jaunasis jo kolega Giedrius Vaznys.

Pasak vadovo ir šio, jau antrą kartą vykdomo,  projekto sumanytojo Vaido Andriuškevičiaus, renginiu ne tik siekiama populiarinti pučiamųjų orkestro žanrą, bet ir sudaryti galimybes atsiskleisti jauniesiems menininkams.

Kartu su orkestru scenoje pasirodys ryškiausi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai, tarptautinių konkursų laureatai Laura Norbontaitė (smuikas), Valentinas Rezničenko (valtorna), Rapolas Bartulis (klarnetas). Jie atliks įprastus simfoninio orkestro repertuaro kūrinius, aranžuotus pučiamųjų orkestrui, tarp kurių – Pablo de Sarasatės „Introdukcija ir tarantela“, Camillio Saint-Saenso „Morceau de Concert“. Taip pat skambės R. Giedraičio. E. Cook‘o, K. Houbeno, T. Mishimos kūriniai. Orkestro solistas – Albinas Gražulis (trombonas).

Tačiau vienu svarbiausių koncerto akcentų taps jaunųjų kūrėjų premjeros. Iššūkį dalyvauti kūrybos konkurse priėmė jaunieji kūrėjai Kristupas Bubnelis, Aleksejus Kalininas ir Goda Marija Gužauskaitė. Jų kūrinių, kuriuos koncertui išrinko komisija, premjeros taps svarbiu įvykiu kūrėjams ir išbandymu Kauno pučiamųjų orkestrui „Ąžuolynas“. Tai reta proga susipažinti su kylančia jaunųjų kompozitorių karta. Įprastai jų kūryba skamba šiuolaikinės akademinės muzikos festivaliuose.


fb

Paskutinio redagavimo data: 2017-04-06