Kauno Bigbendas

         Jau dvidešimt penkerius metus Kauno bigbendas (koncertmeisteris ir vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis) yra vienas iš Laikinosios sostinės džiazo kultūros centrų. Per šį laiką jis tapo svarbiausių šalies džiazo įvykių liudininku, dalyviu ir kūrėju. Ilgą laiką buvęs vieninteliu municipaliniu džiazo orkestru, jau kelioms kartoms Kauno bigbendas tapo gyva džiazo mokykla.

Beveik visi šalies džiazo meistrai turi savo brangių akimirkų su Kauno bigbendu: Petras Vyšniauskas, Valerijus Ramoška, Vytautas Labutis, Saulius Šiaučiulis, Arvydas Jofė, Olegas Molokojedovas, Eugenijus Kanevičius, Arkadijus Gotesmanas, Pavelas Giunteris, Vytautas Mikeliūnas, Vytautas Grubliauskas, Liudas Mockūnas, Neda Malūnavičiūtė vieni iš jų.

        Be šio kolektyvo sunkiai įsivaizduojamos kasmetinės Lietuvos džiazo šventės – Kaunas Jazz, Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Šiaulių bigbendų festivalis, o Birštone bigbendas groja nuo pat įsikūrimo. Šiose nacionalinėse scenose nuskambėjo ne vienas įsimintinas koncertas. Publikai pristatytos pasaulinio garso muzikos įžymybės: Jukka Linkola, Eero Koivistoinen (Suomija), Barbara Dennerlein (Vokietija), Danielis Messina (Argentina), Frankas Mantoothas, Randy Breckeris, Jiggsas Whighamas (JAV), Arkadijus Šilkloperis (Rusija), Henkas Meutgeertas (Olandija), Richardas Galliano (Prancūzija), Lasse Lindgrenas (Švedija), Bobas Mintzeris (JAV) ir kiti. Su jais Kauno bigbendas nubrėžė ir gastrolių geografijos kryptis – Latvija, Suomija, Švedija, Norvegija, Baltarusija, Lenkija, Rusija.

Bigbendo muzikinių projektų temos aprėpia platų muzikinį spektrą: nuo projektų „Konrado džiazo klubas”, „Būgnų šou”, „Nuo džiazo iki bliuzo”, „K+M+B JAZZ” (Trijų karalių džiazas), “Jazz & Breakdance show”, „Samba Del Gringo”, „Šokiai! Gros džiazas!” parengtų su ilgamečiu bigbendo vadovu Romualdu Grabštu iki šių dienų.

     Kauno bigbendo muzika skamba ir prestižinėse koncertų salėse ir daugiatūkstantinėse arenose. Solistų avanscenoje muzikuoja aukščiausios prabos džiazo profesionalai, taip pat estrados, pop dainininkai. Tačiau svarbiausia kolektyvo ambicija – ne sensacijų vaikymasis, o  profesionalumas ir džiazo sklaida. Šią nuostatą bigbendui nenuilstamai skiepijo vienas jo kūrėjų, pianistas Romualdas Grabštas (1943 – 2009). Beje, ypač ištikimi bigbendo klausytojai yra jauniausieji jo bičiuliai. Koncertų ciklas „Džiazo pamokos” rengiamas daugiau kaip dešimtmetį (šiuo metu integruotas į „Muzikines popietes visai šeimai”) užtikrintai augina naująją kartą, kuri noriai leidžiasi į ekskursijas po džiazo kelius ir klystkelius.

         Simboliška, kad Kauno bigbendo ištakos yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aušroje. Kolektyvas, džiazo mylėtojų muzikantų pradėtas pučiamųjų orkestre „Ąžuolynas”, kaip estradinė grupė (vad. P. Tadaro), 1992 m. pabaigoje Kauno miesto tarybos sprendimu tapo biudžetine įstaiga, o nuo 2012 m. kolektyvas yra koncertinės įstaigos „Kauno santaka” dalis, sėkmingai plėtojantis ir įgyvendinantis unikalius muzikinius projektus.


Paskutinio redagavimo data: 2018-06-14