Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“

          Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas” – vienas Kauno simbolių, praėjusiais metais minėjęs veiklos 55 - metį. Nuo pat įkūrimo 1961 m. pagrindinė orkestro funkcija – Laikinosios sostinės renginiai ir šventės. Be „Ąžuolyno“ instrumentų akcento nepraeina svarbiausios miesto šventės, delegacijų, sportininkų sutikimai, ne vienam miestiečiui įsiminė penktadieniniai orkestro defilė Laisvės alėjoje. Orkestras taip pat dažnai pakviečia ir į koncertų sales klausytis solinių programų. Gausiame „Ąžuolyno“ repertuare - operų, operečių, miuziklų programos, džiazu ir estrada nuspalvinti koncertai su ryškiais Kauno ir šalies solistais.

          Orkestras nuolatinis Lietuvos ir Kauno miesto dainų švenčių, respublikinių ir tarptautinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatų, konkursų ir festivalių dalyvis, ne kartą Kauno miesto vardą garsino užsienio šalyse. Kolektyvo rengiamos edukacinės programos ne vieną jaunuolį įkvėpė paimti į rankas muzikos instrumentą ir pasibelsti į muzikos mokyklos dalis.

         „Ąžuolyno” garsai ne kartą žavėjo ir kitų Lietuvos miestų klausytojus. Orkestrą, pasižymintį profesionalumu ir muzikiniu lankstumu, į savo renginius mielai kviečia jų organizatoriai.

Orkestras 1961 m. buvo įkurtas prie Vytauto kultūros ir poilsio parko. Vadovu ir pirmuoju dirigentu tapo Česlovas Šidlauskas. 1973 m. orkestrui suteiktas „Ąžuolyno“ vardas.

Vėlesniais kūrybinės veiklos metais kolektyvui vadovavo Jonas Lechavičius, Aloyzas Marcinkevičius, Marijonas Daunoravičius, Juozas Kučiauskas, Petras Tadaras, Vytautas Ramančiūnas. 

       Prie tuomet vien vyriškos pūtikų kompanijos 1979 m. vadovo J. Kučiausko iniciatyva prisijungė merginų choreografinė grupė. Pastaruosius 23 metus jai vadovavo choreografė Stefanija Kazlauskienė. Šokėjos ne tik puošia šventines orkestro eisenas, bet ir ruošia atskirus originalius pasirodymus, kuriuos orkestras įtraukia į savo koncertines programas.

             Nuo 2012 m. pučiamųjų instrumentų orkestras “Ąžuolynas” yra koncertinės įstaigos “Kauno santaka” dalis.


Paskutinio redagavimo data: 2020-08-04