„KAUNO SANTAKA“ TARPTAUTINĖJE MUGĖJE „JAZZAHEAD“ VOKIETIJOJE

 

Balandžio 19-22 d. Brėmene (Vokietija) vyks svarbiausias džiazo renginys „jazzahead!“. Kasmet džiazo muzikos parodoje prisistato džiazo atlikėjai, įrašų kompanijos, festivaliai ir pan. Šis renginys yra didžiausia džiazo muzikos platforma Europoje, atkreipianti išskirtinį specializuotų portalų ir žiniasklaidos dėmesį. Kiekvienais metais mugę aplanko apie 7000 dalyvių. Lietuvos stendą šioje parodoje organizuoja Lietuvos džiazo federacija, teikianti aktualią informaciją apie mūsų šalies atlikėjus, leidybines įmones, festivalius ir jų veiklą. Sutelkusi būrį muzikantų ir organizatorių, Lietuvos džiazo federacija „jazzahead!“ parodoje dalyvaus jau penktą kartą. Specialiai šių metų mugei Lietuvos džiazo federacija parengė albumą „Jazz from Lithuania 2018“, į kurį šiais metais atrinkta Kauno bigbendo įrašyta Jievaro Jasinskio kompozicija „Good Old Gee“. Visi į albumą patekę kūriniai buvo atrinkti konkurso būdu, kuris šiemet sulaukė itin didelio susidomėjimo: iš 31 pateikto kūrinio buvo atrinkta 13. Minėtą, tik ką pasirodžiusį leidinį ketinama pristatyti ne tik svarbiausiose muzikos mugėse – „jazzahead!“ WOMEX, Europos džiazo tinklo konferencijoje Lisabonoje (Portugalija), bet ir didžiausiose internetinės muzikos platformose – Spotify, Deezer ir pan.

Pirmą kartą šioje džiazo fiestoje dalyvaujanti KĮ „Kauno santaka“ pristato Kauno bigbendą (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis) specialiai išleista skrajute, kurioje įkomponuoti naujausi Benny Carterio, Jievaro Jasinskio ir Gunhild Carling kūrinių garso įrašai. Džiazo muzikos tendencijos, reikšmingiausi įvykiai ir noras užmegzti kontaktus su muzikantais bei juos įtvirtinti būsimų muzikos projektų kūrybiniais pjūviais  ar koncertų programomis – ir yra pagrindinis tikslas, Kauno bigbendą pristatant šioje mugėje.

„jazzahead!” – tai ne tik aktualus renginys džiazo muzikos profesionalams ir mylėtojams. Susitikimus, kontaktų paieškas bei savo veiklų pristatymus visuomet lydi koncertai, specialūs pasirodymai, konferencijos. Džiazo muzikos paroda – tai pulsuojantis, kiekvienais metais atsinaujinantis bei įkvepiančias idėjas spinduliuojantis renginys, kurio dėka skatinamas tarptautiškumas, bendradarbiavimas, džiazo muzikos populiarinimas. Su tokiomis intencijomis į šią mugę vykstama – pristatyti Kauno bigbendą ir pažvelgti į kitus.


KBB

Paskutinio redagavimo data: 2018-05-14